Nici PDO

nici_pdo

Nici PDO są najnowszą z technik stosowanych w zabiegach odmładzających. Zostały wymyślone około 5 lat temu. Bardzo szybko stały się popularną, zarówno w Europie jak i na całym świecie metodą walki ze starzeniem. Zabiegi wykonywane są obecnie w wielu krajach (Japonia, USA, Brazylia, Rosja oraz w Europie Zachodniej). Produkt posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE i jest dopuszczony w całej Unii Europejskiej.

Aplikacja nici jest praktycznie bezinwazyjna i praktycznie bezbolesna (pacjent może odczuwać delikatne ukłucia jak przy zabiegu akupunktury). Cały zabieg trwa około godziny (w zależności od ilości użytych nitek), nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć, a powstałe od wkłuć zaczerwienienia ustępują po 3-5 godzinach od zabiegu. Nie ma przeciwwskazań by wrócić do codziennych czynności. Pierwsze efekty są widoczne po 2-3 tygodniach a znacząca poprawa jest po 2-3 miesiącach, kiedy to zaczyna być indukowany nowy kolagen.

Procedura jest odpowiednia dla osób od około 30 roku życia, kiedy to pojawiają się pierwsze oznaki starzenia bez górnej granicy wiekowej.

PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, które po pewnym czasie rozpuszcza się w tkance. Całkowity czas rozpuszczania nici wynosi 180 – 210 dni. Materiał spełnia wszelkie wymogi medyczne. Jest atraumatyczny dla tkanek i obojętny dla tkanek. Nie posiada właściwości pirogennych ani antygennych.

. Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania toksyny botulinowej – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy.


Zabiegi medycyny estetycznej:

Medycyna estetyczna Inowrocław - autologicAutologic Cream Medycyna estetyczna Inowrocław - lineraseLinerase Medycyna estetyczna Inowrocław - botoxBOTOX Medycyna estetyczna Inowrocław - bruksizmLeczenie bruksizmu
Medycyna estetyczna Inowrocław - nadpotliwoscLeczenie nadpotliwości Medycyna estetyczna Inowrocław - nawizalnianie_ustNawilżanie ust Medycyna estetyczna Inowrocław - powiekszanie_ustModelowanie i powiększanie ust Medycyna estetyczna Inowrocław - korekta_zmarszczekKorekcja zmarszczek
Medycyna estetyczna Inowrocław - hydroliftHydrolift Medycyna estetyczna Inowrocław - osoczaOsocze Bogatopłytkowe Medycyna estetyczna Inowrocław - mezoterapiaMezoterapia Medycyna estetyczna Inowrocław - wypadanie_wlosowTerapia przeciw wypadaniu włosów
Medycyna estetyczna Inowrocław - antycellulitTerapia antycellulitowa Medycyna estetyczna Inowrocław - peelingPeelingi chemiczne Medycyna estetyczna Inowrocław - nici_pdoNici PDO